Brian Porter- Szucs „Całkiem zwyczajny kraj. Historia Polski bez martyrologii”

„ Polska nie jest zbiorową męczennicą, ani zbiorowym czarnym charakterem. Polska to grupa ludzi, którzy byli zmuszeni przez ostatnich kilka wieków zrozumieć zmieniający się świat, i właśnie te ich wysiłki są tematem tej książki” – fragment książki.

Skąd się wziął polski nacjonalizm? Czy polscy socjaliści zawsze byli socjalistami? Kiedy odbył się największy atak terrorystyczny w Polsce? Kim są merytokraci, a kim wspólnotowcy?

Od kiedy możemy mówić o „ wspolnocie narodu” i dla kogo były to tylko puste słowa?

Książka historyczna którą czyta się jednym tchem. Refleksje autora zmuszają do szerszego, europejskiego, światowego spojrzenia na nasz kraj.

Jak pisze Kaja Puto: „ Historia Polski nie jest w żaden sposób wyjątkowa, jak wydaje się polakom od lewa do prawa. Jeśli porzucimy ten megalomański punkt widzenia, lepiej zrozumiemy dzieje Europy. Książka Briana Portera – Szucsa może w tym pomóc”

Polecamy Państwu tę książkę.

Udostępnij

Praga Północ: Nowe oblicze starej dzielnicy

Warszawska Praga Północ przechodzi dynamiczną metamorfozę, umiejętnie łącząc przeszłość z nowoczesnością oraz stając się modnym i tętniącym życiem miejscem. Autentyczność dzielnicy, połączona z bogatą ofertą

Read More »