Jeden z najlepszych festiwali folk w Polsce pod patronatem RadioPraga.pl

Trwa The Fairy Folk Toure 2023.

Za nami już m.in. koncerty w Krakowie i Tarnowie, przed nami Łódź. W Woolturze zagrają Czarny Bez, Dvarga i Zdravica:

The Fairy Folk Tour – Łodź – Wooltura – 22.04.2023

CZARNY BEZ – Przyszłość. Ziemia po wielu kataklizmach i wojnach. Państwa nie istnieją. Cywilizacja upadła. Chaos. Na wschodzie Europy pojawili się ludzie. Przeżyli. Czas zatoczył krąg. Wrócili do życia według rytmu przyrody, do plemiennych starych bogów. Zapraszamy w muzyczną podróż do korzeni, alternatywnej historii, do refleksji nad współczesnym światem i opowieści o prasłowiańskim duchu i odwadze.

DVARGA – to fantasy/folk metalowy skład krasnoludzkich górników, którzy w wolnych chwilach po ciężkiej harówce w kopalniach pragną podzielić się z publicznością radosną muzyką. Siedmioosobowa załoga wykonuje utwory o magicznych przygodach, krasnoludzkich hulankach przy kuflach, o smokach, czarownikach i Elfach, ale także pieśni miłosne w iście brodatym stylu! W tym roku ukazał się ich najnowszy singiel Zew przygody w dwóch wersjach językowych.

ZDRAWICA – to barwny i czarujący słowiański rock okraszony folkowymi melodiami oraz wyrazistym, kobiecym wokalem. Zespół z Jaworzna ma na koncie trzy magiczne wydawnictwa „Przedwiośnie”, „Rok” oraz „Tak o rzece”, w których opowiadają o relacjach człowieka z naturą. Ich czarodziejskie, świetne folkowe granie z nastrojowymi nawiązującymi do słowiańskiej kultury, a czasem także baśniowymi tekstami, porywa słuchaczy w piękną podróż przez lasy, doliny i uroczyska.

a następnie, już w maju, The Fairy Folk Tour dotrze do Jaworzna, Częstochowy. Wielki finał nastąpi w Jarocinie 28 maja, z udziałem m.in. Łysej Góry.

Udostępnij

Mapa dostępności Fundacji Avalon

Równy dostęp do ochrony zdrowia to prawo zagwarantowane konstytucyjnie. Ustawao dostępności zobowiązuje instytucje publiczne, między innymi placówki służby zdrowia, dolikwidacji barier architektonicznych. Rzeczywistość nie pozostawia

Read More »