Nowa aktywność w nowym roku? Dlaczego warto zdecydować się na strzelnicę?

Nowy rok to czas postanowień i wprowadzania zmian w swoim życiu. Wiele osób decyduje się na zwiększenie aktywności fizycznej. Zakup karnetu na siłownię to nie jedyna z dostępnych opcji. Równie dobre mogą być dłuższe spacery, taniec, a także – regularne wizyty na strzelnicy. Dlaczego warto spróbować swoich sił?

Początek nowego roku to idealny czas na szukanie nowych rozrywek i hobby. Szukając wyzwań, mamy ogromny wybór. Nie trzeba zamykać się wśród najpopularniejszych pasji, takich jak kino, książki czy bieganie. Osoby szukające czegoś mniej konwencjonalnego i jednocześnie dostarczającego adrenaliny, zdecydowanie powinny sprawdzić się na strzelnicy. Strzelanie to sport, który uznawany jest za wyłącznie męski. Nie jest to prawda. Kobiety doskonale odnajdują się na strzelnicy i mogą korzystać z zalet tego sportu, rozwijając wewnętrzną dyscyplinę, ulepszając koordynację oko-ręka oraz czynności motoryczne.

Dlaczego warto wybrać się na strzelnicę?

Bardzo różne motywacje sprawiają, że ktoś ustawia się przed tarczą z bronią w ręku. Niektórzy potrzebują sposobu na upust emocji, inni chcą się doskonalić w nietypowej dyscyplinie sportu. Dyscyplinie, która przynosi mnóstwo korzyści dla ciała i umysłu. Regularnie i sumiennie ćwicząc strzelanie, przy stosowaniu się do zasad, możesz:

  • zdecydowanie poprawić swoją celność,
  • nauczyć się wytrwałości w dążeniu do celu,
  • wykształcić w sobie bardzo wysoki poziom samokontroli i panowania nad odruchami ciała,
  • poznać zasady panowania nad stresem i jego objawami,
  • poznać mechanizmy całkowitego panowania nad oddechem,
  • osiągać, niemal na zawołanie, bardzo wysoką koncentrację.

Nauczenie się reagowania na stres i opanowywania naturalnych reakcji ciała to umiejętność, której w dzisiejszych czasach nie da się przecenić. Ich doskonalenie z czasem może nawet dać Ci możliwość brania udziału w turniejach strzeleckich. 

Nowe hobby, nowi znajomi.

Na strzelnicach tworzy się pewnego rodzaju społeczność. To świetna okazja na poznanie nowych osób i ich różnych perspektyw. Zamiłowanie do strzelania jest często połączone z jeszcze innymi pasjami. Nie jest rzadkością, że na strzelnice trafiają miłośnicy samoobrony i sportów walki. Nierzadko spotkasz też w takich miejscach specjalistów od survivalu. Jeśli choć trochę interesuje lub kusi Cię któryś z tych tematów, to prawdopodobnie będziesz mieć szansę, dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej w swojej strzeleckiej społeczności.

Dla kogo jest strzelanie?

Proste pytanie i prosta odpowiedź: dla każdego. Próg wejścia do tego sportu jest zdecydowanie niższy niż komukolwiek by się to wydawało. Na strzelnicy oprócz doświadczonych strzelców, znajdziesz też profesjonalnych instruktorów, którzy przeprowadzą profesjonalny instruktarz. Właśnie dlatego jest to dobry pomysł na randkę czy na spędzenie czasu z rodziną.

Jeśli jest w Tobie, chociaż odrobina zainteresowania strzelectwem, nie wahaj się i zarezerwuj sobie godzinę. Zadbaj o to, by uprawiać strzelanie na dobrej strzelnicy. Na Pradze Północ zlokalizowana jest największa kryta strzelnica w Polsce. Możesz skorzystać z 70 stanowisk na 13 osiach strzeleckich od 20 do 100 m. Wejdź na stronę Strzelnicy FSO i zapoznaj się z aktualną ofertą

Udostępnij

Praga Północ: Nowe oblicze starej dzielnicy

Warszawska Praga Północ przechodzi dynamiczną metamorfozę, umiejętnie łącząc przeszłość z nowoczesnością oraz stając się modnym i tętniącym życiem miejscem. Autentyczność dzielnicy, połączona z bogatą ofertą

Read More »