Praskie Perspektywy – Praskie Podcasty Kulturalne. Lekcja historii.

 

Wraz z Biblioteką Publiczną im. Księdza Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga Północ, nasze radio przygotowało i także na łamach naszej strony, będzie publikować audycje poświęcone sprawom historii i współczesności dzielnicy Praga Północ.

Dziś zapraszamy do odsłuchu relacji ze spotkania młodzieży z historią. Przyczynkiem do tego wydarzenie była obchodzona niedawno rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

W przyjemnie przygotowanej sali Biblioteki Publicznej na ul. Skoczylasa spotkała się młodzież ze szkoły 258 im. gen Jakuba Jasińskiego z ul Brechta z Panem Adamem Rębaczem– nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie, członkiem zarządu Fundacji im. Kazimierza i Zofii Moczarskich, współtwórcą Młodzieżowych Klubów Historii im. Kazimierza Moczarskiego, pracownikiem Muzeum Historii Polski.

Co z tego wynikło? Posłuchajcie!

Autor: DS

Udostępnij

Dzień Uchodźcy w Muzeum Pragi.

  20 czerwca na terenie Muzeum Pragi będziemy świadkami niezwykłego wydarzenia. Młodzi ludzie zrzeszeni w Kolektywie STUS organizują Dzień Uchodźcy. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania zapowiedzi

Read More »

CO JEST GRANE FESTIVAL

& WOMEN’S VOICES KOLEKTYW JUŻ W TEN WEEKEND! Już w najbliższy weekend (14-15) czerwca, znany z piknikowej i rodzinnej atmosfery Co Jest Grane Festival powróci

Read More »