Wieczór improwizacji teatralno – muzycznej w praskim barze Setki Powodów.

Chwilę już temu, na terenie warszawskiego Konesera, w zacnym barze Setki Powodów umiejscowionym w Muzeum Polskiej Wódki odbył się bardzo przyjemny występ dwóch trup teatralnych specjalizujących się w improwizacjach. Na scenie razem i osobo zaprezentowały się grupy: Dwie Sztuki oraz Sto Piosenek na Godzinę.

Ich występ to nieustanna, interaktywna zabawa do której wciągają publiczność. Improwizacja często wynika z pomysłów widzów. To goście ich spektakli wymyślają miejsca, zdarzenia, sytuacje czy relacje, w których aktorzy na bieżąco komponują swoje role, doskonale bawiąc zgromadzonych.

Oto co piszą o sobie Dwie Sztuki:

„W publiczności najbardziej pociąga nas inteligencja i poczucie humoru. Uwielbiamy, kiedy ma jakieś aspiracje i nie wystarczają jej ordynarne, jednowymiarowe żarty. Kiedy wymaga od komedii, by gwarantowała wysokiej jakości rozrywkę, która wciąga od pierwszych sekund. Imponuje nam odwaga i entuzjazm przy inspirowaniu nas. Kochamy, kiedy nie boi się głośno śmiać. To nie tak, że publiczność musi być idealna pod każdym względem. Nie przeszkadza nam, że widuje się z innymi teatrami i klubami komediowymi. Nie narzucamy jej, jak się ma ubierać. Nie oczekujemy, że będzie świetnie zarabiać lub tkwić w pracy, której nie lubi. Może mieszkać u rodziców. I nie musi nas przedstawiać rodzinie po miesiącu. Zabierzemy Cię w magiczną podróż do nieograniczonej niczym wyobraźni. Pokażemy Ci rozrywkę z intensywnym, tętniącym życiem światem. Rozbawimy Cię barwnymi postaciami, które pokochasz i zapiszesz w pamięci. Będziemy razem słuchać peruwiańskiego folku w małej kawiarence w Limie. Wyruszymy w kosmiczną podróż po Drodze Mlecznej, wdając się w zuchwałe bójki w szemranych międzygalaktycznych tawernach. Nie będziemy ukrywać – piszemy to wszystko, bo mamy nadzieję, że jesteś naszą wymarzoną publicznością. Obserwuj nasz fanpage i niech zacznie się nasza niesamowita przygoda!”

Sto Piosenek na Godzinę prezentuje się następująco:

*Sto Piosenek na Godzinę to energetyczne trio specjalizujące się w improwizowanych grach muzycznych. Nowe pomysły gonią jeden za drugim, żeby rozkwitnąć na scenie piosenką, tańcem lub inną krotochwilą. Szybkie zmiany, lekkie melodie, emocjonalne teksty i zaskakujące paradoksy – to wszystko sprawia, że wieczór spędzony ze Stoma Piosenkami na Godzinę to świetny pomysł na spędzenie wieczoru na mieście. Chcesz zobaczyć jak z Twojej inspiracji wyrasta nowy przebój lata? Wpadnij, a oni cię zaskoczą!”

Warto bywać na ich przedstawieniach. To bardzo przyjemny sposób spędzenia wolnego czasu oraz podejrzenia jak na naszych oczach powstaje spektakl teatralny.

Polecamy!

Udostępnij

Kasia Nova w Radio Praga.

Kasia Nova  to wokalistka wielowymiarowa i kobieta renesansu. Od wielu lat z sukcesem odnajduje się w muzyce popularnej, ale też swoją wrażliwość potrafi wykorzystać śpiewając piosenkę

Read More »