Jaka szczoteczka soniczna dla dziecka w wieku 6 lat?

Higiena jamy ustnej zwłaszcza u dzieci jest ważna nie tylko dla ich zdrowia, ale również dobrego samopoczucia i pięknego uśmiechu, który bez wątpienia podnosi poziom ich pewności siebie. Żeby jednak przyniosła ona satysfakcjonujące rezultaty potrzebne są do tego najlepszej jakości produkty, z których najważniejsza jest szczoteczka do mycia zębów. Dlaczego to wersja soniczna będzie najlepszym wyborem? W poniższym artykule przedstawimy informacje, jak działa szczoteczka soniczna, jakie przynosi korzyści i na co zwrócić uwagę kupując ją dziecku w określonym wieku.

Szczoteczka soniczna to unowocześniona wersja szczoteczki elektrycznej stworzona do higieny jamy ustnej. Jej działanie opiera się na właściwościach fal dźwiękowych, które wprawiają końcówkę szczoteczki (główkę czyszczącą) w pulsacyjne wibracje o określonej mocy. Powstające w ten sposób ruchy wymiatające o wysokiej częstotliwości mają zdolność docierania do najdrobniejszych zakamarków wewnątrz buzi i oczyszczać np. przestrzenie międzyzębowe z zalegających złogów, osadów oraz bakterii. Mikrobąbelki złożone z pasty, wody i śliny sprawiają, że zęby stają się nie tylko zdrowe i gładkie, ale także lśniące, a ich koloryt estetycznie rozjaśniony.

Szczoteczka soniczna – czy to dobry wybór w dbaniu o higienę jamy ustnej dziecka?

Wybór szczoteczki sonicznej do mycia zębów dla dziecka w wieku 6 lat jest bez wątpienia dobrym pomysłem. Dlaczego to takie istotne? Każdy rodzic powinien zdawać sobie sprawę, że o właściwą higienę jamy ustnej swojego dziecka warto zadbać już od pierwszych dni jego życia. I to, że zęby mleczne wypadną, by dać miejsce tym stałym nie jest powodem, by je zaniedbywać! Higiena na wczesnym etapie rozwoju zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych chorób jamy ustnej w przyszłości. Technologia soniczna pozwala skutecznie usunąć resztki pożywienia, przebarwienia oraz nieestetyczne osady z powierzchni szkliwa, a przy tym jest w pełni bezpieczna dla delikatnych dziąseł. A przecież zdrowy i piękny uśmiech dziecka to gwarancja jego dobrego samopoczucia, większej pewności siebie oraz lepszego nawiązywania kontaktów z rówieśnikami. Szczoteczka soniczna jest najlepszą metodą w uzyskaniu zachwycających rezultatów.

Zalety korzystania ze szczoteczki sonicznej przez dziecko

Oto główne powody, dla których każde dziecko powinno używać szczoteczki sonicznej:

  • łatwo się ją obsługuje przy pomocy jednego przycisku
  • jest cicha i dobrze leży w dziecięcej dłoni
  • skutecznie czyści trudno dostępne miejsca w jamie ustnej
  • mikropęcherzyki ułatwiają wykorzystanie substancji aktywnych zawartych w paście, dzięki czemu zęby stają się zdrowsze, a szkliwo rozjaśnione
  • eliminuje chorobotwórcze bakterie bytujące w jamie ustnej
  • pilnuje za dziecko zalecanego czasu 2 minut, jaki należy przeznaczyć na każdorazowe szczotkowanie zębów
  • ruchy wymiatające nie uszkadzają ani szkliwa, ani wrażliwych dziąseł
  • usuwanie płytki nazębnej, która w późniejszym czasie może zamieniać się w trudny do usunięcia kamień
  • mogą z niej śmiało korzystać dzieci noszące aparaty ortodontyczne, ponieważ precyzyjnie myje przestrzenie pomiędzy ich poszczególnymi elementami
  • opcja masażu dziąseł wpływa na ich lepsze ukrwienie, a także je uelastycznia, przez co są bardziej odporne a uszkodzenia
  • pomaga przywrócić zębom ich naturalny odcień
  • jest w pełni bezpieczna dla dzieci w każdym wieku (nawet niemowląt), kobiet w ciąży czy osób w podeszłym wieku.

Czym powinna się charakteryzować szczoteczka dla dziecka w wieku 6 lat?

Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę wybierając szczoteczkę soniczną dla dziecka w określonym wieku.

  1. Szczoteczka musi być dopasowana do wieku i potrzeb jamy ustnej dziecka. Wersje dla najmłodszych użytkowników znacznie różnią się pod względem mocy, kształtu, wielkości główki czyszczącej czy poręczności urządzenia od tych przeznaczonych dla osób dorosłych. Zęby mleczne wymagają innego sposobu pielęgnacji niż zęby stałe, ale na pewno nie można ich pomijać i o tym pamiętajmy!
  2. Urządzenie powinno dobrze leżeć w dłoni, być w miarę lekkie, mieć antypoślizgową rękojeść. Wszystko to podniesie komfort i wygodę codziennego stosowania.
  3. Dobrze, gdyby posiadała kilka trybów pracy, które różnią się od siebie intensywnością mycia. Pozwoli to precyzyjniej dobrać ten odpowiedni do potrzeb dzieci w określonej grupie wiekowej. Spora część modeli szczoteczek sonicznych posiada dwa tryby – Normal (uniwersalny) do codziennego szczotkowania dla starszych dzieci oraz ensitive (delikatny) dla najmłodszych chroniący wrażliwe dziąsła podczas wyżynania się pierwszych ząbków.
  4. Timery wbudowane w urządzenie pomogą dopilnować, by dziecko szczotkowało zęby przez zalecane przez lekarzy stomatologów 2 minuty i poświęciło odpowiedni czas na każdy obszar w jamie ustnej. Zwiększy to efektywność codziennej higieny i pozwoli osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty widoczne gołym okiem.
  5. Szczoteczka soniczna powinna odznaczać się cichą pracą, w innym razie może powodować znaczne rozdrażnienie dziecka i zniechęcić je do jej używania.
  6. Ważny jest także czas ładowania urządzenia oraz jak długo dziecko będzie mogło z niej korzystać po całkowitym naładowaniu. Im krótsze ładowanie i dłuższa praca, tym oczywiście lepiej. Dzieci rzadko pamiętają o systematycznym dbaniu o sprzęty, dlatego warto zaopatrzyć je w taki, który będzie sprawiał jak najmniej problemów. Jest to również istotne podczas wyjazdów, bo wystarczy, że dziecko uruchomi szczoteczkę i umyje ząbki nie martwiąc się o sprawy techniczne.
  7. Jeśli sześciolatek lub sześciolatka nosi aparat nazębny to wybór takiej wersji szczoteczki będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ technologia soniczna ułatwia oczyszczanie trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Mowa tu zarówno o przestrzeniach między zębami, kieszeniach dziąsłowych, a także elementów wokół aparatów ortodontycznych.
  8. Dodatkowe funkcje podniosą skuteczność i wygodę dziecka podczas obsługiwania urządzenia. Mogą to być: czujnik siły nacisku, sygnalizator wymiany końcówki na nową, efekty świetlne bądź dźwiękowe, nowoczesny design, przyciągająca uwagę kolorystyka oraz wszelkie, przyjemnie kojarzące się dziecku wzory i grafiki.

Najlepsza szczoteczka soniczna dla Twojego dziecka

Pośród wielu różnych modeli szczoteczek sonicznych dla dzieci. Warta uwagi jest mn. szczoteczka Smilesonic Kids. Znajdziemy ją w oficjalnym sklepie marki na stronie https://smilesonic.com/pl/produkt/smilesonic-kids/

Najważniejsze cechy tego modelu to:

  • banalnie prosta obsługa (jeden przycisk włącza, wyłącza oraz zmienia tryby pracy)
  • dobrze wyprofilowana rękojeść zapewniająca stabilność podczas trzymania w dłoni
  • podłużna główka czyszcząca idealnie dopasowana do dziecięcej buzi
  • miękkie, elastyczne i delikatne włosie nie powodujące żadnych podrażnień
  • prędkość pracy w przedziale między 52 a 62 tysiące obrotów w ciągu jednej minuty
  • tryby pracy dopasowane do różnych grup wiekowych u dzieci (Clean dla starszych i Sensitive dla najmłodszych użytkowników)
  • niezwykle wytrzymała bateria litowa pozwalająca na 2 miesiące użytkowania bez konieczności ponownego ładowania
  • estetyka wykonania
  • radosna, przyciągająca uwagę kolorystyka
  • czasomierze pilnujące za dziecko zalecanych 2 minut na szczotkowanie i zmianę obszaru mycia po 30 sekundach
  • dwie wymienne końcówki (główki czyszczące) dołączone do zestawu
  • kalendarz mycia ząbków z naklejkami zachęcający dziecko do regularnej higieny
  • skuteczna ochrona przed próchnicą i chorobami przyzębia
  • eliminacja płytki nazębnej, osadów i innych zanieczyszczeń z powierzchni szkliwa
  • efektywność w czyszczeniu trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych z zalegających tam resztek pokarmowych
  • ochrona nawet najbardziej wrażliwych dziąseł
  • łagodzenie stanów zapalnych wewnątrz buzi

Udostępnij

W magazynie KROK Marta Półtorak-Chmielowiec

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania bardzo ciekawej rozmowy Marcina Sobalskiego z Martą Półtorak-Chmielowiec z wykształcenia prawniczkę, na co dzień zajmującym się analityką biznesową. Na zakończenia usłyszycie

Read More »

Mapa dostępności Fundacji Avalon

Równy dostęp do ochrony zdrowia to prawo zagwarantowane konstytucyjnie. Ustawao dostępności zobowiązuje instytucje publiczne, między innymi placówki służby zdrowia, dolikwidacji barier architektonicznych. Rzeczywistość nie pozostawia

Read More »